Haber

Aydın İl Jandarma Komutanlığı Sokak Hayvanları İçin Farkındalık Çalışması Yürüttü

Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle sokak hayvanlarını da unutmadı ve Atatürk Kent Meydanı’nda bilinçlendirme kampanyası yürüttü.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi ve Aydın İl Emniyet Müdürlüğü personeli ile birlikte hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olması nedeniyle Atatürk Kent Meydanı’nda “Bir Bardak Su Can Dostlara” sloganıyla stant açıldı. Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Bürosu. “Su Her Canlı İçin Hayattır” sloganıyla vatandaşlar bilgilendirilirken, sokak hayvanlarına ücretsiz mama dağıtılırken, standı ziyaret eden çocuklara jandarma boyama kitabı hediye edildi.

Hayvan Hakları Derneği üyelerinin de katıldığı etkinlikte farkındalık yaratmak amacıyla yapılan brifinglerin yanı sıra çevreye, doğaya ve doğaya karşı işlenen suçların önlenmesi amacıyla hayata geçirilen HAYDİ taşınabilir uygulaması tanıtıldı. Polis ve Jandarma olarak hayvanların bu konudaki duyarlılığı artırılarak vatandaşlara tanıtıldı. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu